Dřevo se stává stále oblíbenějším a častěji používaným materiálem v architektuře zahrad.

Na rozdíl od kamene působí teplým dojmem a spolu se zeleným trávníkem či u bazénu vytváří nenapodobitelnou kombinaci.

V posledních letech se rozšířila nabízená škála dřevin pro venkovní použití o další druhy. Tyto dřeviny ChiefEssays.Net pocházejí z tropických oblastí jihovýchodní Asie či Jižní Ameriky a patří mezi ně vedle všeobecně známého teaku např. také BANGKIRAI, MASSARANDUBA, IPE, CUMARU, TATAJUBA, MERBAU a další. Díky svému původu se tropické dřeviny vyznačují specifickými vlastnostmi – vysokou odolností proti povětrnostním vlivům (není nutné je impregnovat), vysokou tvrdostí (měrná hmotnost při vlhkosti 15% se pohybuje od 690 do 1050 kg/m3) a delší životností.

Přirozenou vlastností dřeva je postupné odplavování přirozeného barviva. Působením deště a slunce získá dřevo stříbrně-šedou patinu. Toto platí i pro exotické dřeviny. Pro udržení přirozené barvy se doporučuje použití olejů, např. teakového oleje, a to buď bezbarvého či s přirozeným pigmentem.

Se širší škálou nabízených help me write my essay for free tropických dřevin se zvyšuje i jeho dostupnost pro koncové zákazníky. Nové dřeviny jsou v porovnání s tradičním teakem několikrát levnější a to i při zachování výborné přirozené odolnosti a trvanlivosti.

Terasy Bangkirai

Massaranduba

Massaranduba

Exotická rýhovaná prkna
1. venkovní olejová impregnace
2. masivní dřevo 19 – 25 mm

Exotická dřevěná dlažba
1. venkovní olejová impregnace
2. masivní dřevo 15 – 20 mm
3. plastový (polypropylen) rošt

Garapa decking

IPE decking

Massaranduba decking

MERBAU decking